O nás
 

Společnost Meteor Czech Republic s.r.o. je součástí Meteor Group, která zahájila svou činnost v zemích východní Evropy v roce 1991. Meteor Group je v současnosti jedním z největších dodavatelů náhradních dílů na automobily a dodává na trhy v České republice, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku, Ukrajině a Srbsku.
Společnost Meteor Czech Republic s.r.o byla založena v roce 1994. Zpočátku zásobovala český trh ze svého centrálního skladu se sídlem v Praze a počátkem roku 1996 započala s budováním své partnerské sítě na území ČR. Partnerská síť zajišťuje dostupnost zboží po celé ČR, tato síť má jednotnou image a také je společně pod image Meteor prezentována. Na vytvoření partnerské sítě navázala během roku 1997 servisní síť Meteor autoservisů.

Jedním ze základních požadavků je kvalita dodávaných dílů. Proto spolupracujeme s výrobci, jejichž produkty jsou dodávány nejen na aftermarket, ale zároveň do prvovýroby známých výrobců automobilů. Kvalitu výrobků dále garantují certifikáty ISO 9001 jednotlivých výrobců a osvědčení zkušebny ÚVMV a Ministerstva dopravy ČR. V roce 2000 jsme získali certifikát kvality ISO 9002, v roce 2003 byl obnoven a aktualizován dle ISO 9001:2000.

Dodáváme celou řadu mechanických dílů od renomovaných světových dodavatelů, např. tlumiče pérování Sachs, Alko, výfukové systémy Walker, automobilové řemeny Dayco, filtry Fram, Mann Hummel, brzdové destičky Remsa, brzdové kotouče Zimmerman, střešní nosiče a boxy Thule, veškerý sortiment chemických přípravků pro automobily od firem Cyclo a Simoniz. Dále dodáváme na český trh celou řadu produktů pod vlastním obchodním jménem Global: sady kladka a řemen, lanovody, hadicové spony, spony manžet, zapalovací kabely. Spolupracujeme celkem s cca 116 dodavateli z celého světa. Naše skladová nabídka je cca 90 000 položek na evropské, asijské a americké vozy, včetně široké nabídky na vozy Škoda.
Máme velmi dobře fungující systém rozvozů. V Praze dodáváme zboží šesti vozy 5x denně a zákazníci tak dostanou objednané zboží max. do 2 až 4 hodin od objednávky. Našim mimopražským zákazníkům dodáváme zboží vždy do druhého dne ráno. Zákazníci mohou objednávat zboží od 7:30 do 17:00 hodin.
Dalším počinem je budování sítě originálních Meteor skladů. Účelem je zkvalitnit a zrychlit zásobování stávajících zákazníků a lépe zdostupnit Meteor zboží zákazníkům našich obchodních partnerů z řad mechaniků a servisů. Rozvoz v některých regionech je i několikrát denně. V současné době máme sklady v Olomouci, Jičíně, Brně, Plzni, Pardubicích, Litomyšli, Příbrami, Mostě a Ostravě. Do budoucna plánujeme otevření dalších skladů v oblastech, kde by se náš zásobovací systém ukázal jako nepostačující nebo nevyhovující.

Meteor Czech Republic s.r.o. - náhradní díly na osobní a dodávkové automobily